18. marec: SVETOVÝ DEŇ RECYKLÁCIE

Dnes 18. marca je SVETOVÝ DEŇ RECYKLÁCIE. A práve otázka recyklácie vo verejnosti často rezonuje ako problematická a neraz je spojená s názorom, že takmer všetok odpad v skutočnosti končí na skládkach odpadu.

Preto pri tejto príležitosti dávame do pozornosti sériu našich reportáží, ktoré už niekoľko rokov prinášame z návštev slovenských recyklátorov. Nájdete ich v zozname videí (aktuálne je ich 12) na našom YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti po kliknutí SEM. Ďalšie (aktuálne je ich 19) nájdete na YouTube kanáli Inštitútu cirkulárnej ekonomiky  po kliknutí SEM.

Recyklácia odpadov je téma, ktorej venujeme veľkú pozornosť a budeme sa jej intenzívne venovať aj v tomto roku.

Veľmi sa preto tešíme, že tejto téme sa budeme venovať tento rok aj v rámci projektu Miesta preč (https://miestaprec.sk/) s organizáciami Inštitút cirkulárnej ekonomiky (INCIEN) a Slovakia Going Zero Waste, s ktorými sme už aj v minulosti navštívili viacerých recyklátorov. Spoločne sa pokúsime ukázať verejnosti, čo sa deje s rôznymi druhmi odpadu, keď sa správne triedia (recyklácia, resp. iné zhodnotenie), a tiež čo sa s nimi deje, keď sa netriedia správne (skládky a čierne skládky odpadov).

Tím NATUR-PACK

Príklad reportáže z YouTube kanála Inštitútu cirkulárnej ekonomiky: Recyklácia skla

 

Príklad reportáže z YouTube kanála NATUR-PACK verejnosti: Recyklácia skla