Batérie a akumulátory

Batérie a akumulátory nepatria do prírody ani do zmesového kontajnera, taktiež sa nezbierajú tradičným spôsobom „farebnými“ kontajnermi, ale na tzv. miestach spätného zberu.

V prípade batérií a malých elektrospotrebičov (do 25 cm) sú takýmito miestami spätného zberu predajne elektrozariadení, ktoré ich musia od spotrebiteľov prevziať bezplatne a bez povinnosti zakúpenia nových výrobkov.

Nádoby na batérie a drobný elektroodpad sú tiež umiestnené v rôznych inštitúciách: na poštách, v úradoch, v školách, v administratívnych budovách a dokonca špeciálne kontajnery pre tieto druhy odpadov sú už aj v uliciach našich miest a obcí.

Použité batérie a akumulátory je možné odovzdať aj na zbernom dvore vo Vašej obci.

Triedením batérií chránime primárne zdroje surovín a naše životné prostredie. 

Ak sa o triedení odpadov chcete dozvetieť viac, sledujte náš YouTube kanál NATUR-PACK verejnosti, kde nájdete množstvo reportáží o správnom triedení i recyklácii odpadov (zoznam videí o triedení a recyklácii odpadov: https://bit.ly/3Q0PfeP).

V neposlednom rade Vám odporúčame stiahnuť si aj najobsiahlejšiu elektronickú príručku o triedení odpadov - Alchýmiu triedenia komunálneho odpadu, ktorú nájdete po kliknutí SEM.

Základné informácie o triedení batérií sa dozviete v našej videosérii SPRÁVNA TREFA: