Zážitkový program "Dajme nápojovému kartónu druhú šancu"

Na jeseň roku 2021 sme začali spoluprácu s neziskovou organizáciou Circular Shield, ktorá sa na Slovensku snaží podporiť cirkulárnu ekonomiku, a to na príklade nápojových kartónov tzv. tetrapakov. Naša spolupráca vyústila do tvorby nového zážitkového programu s organizáciou DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie, kde hlavnú postavu zohráva práve nápojový kartón. Inštitút DAPHNE pre OZV NATUR-PACK vytvára a vzdeláva témy súvisiace so správnym triedením odpadov už od roku 2011. Ich programami tak prešli desiatkytisíc detí, rôznych vekových kategórií.

Zážitkový program nesie názov "Dajme nápojovému kartónu druhú šancu" a pilotne bol spustený v roku 2022 v našej partnerskej samospráve, v meste Senec.

Od marca 2023, v spolupráci so zberovou spoločnosťou OLO, prinášame tento zážitkový program aj do Bratislavy. V Bratislave, podobne ako v Senci a vo viac ako 850 ďalších samosprávach, zabezpečujeme financovanie triedeného zberu.

Výuka bude prebiehať vo vzdelávacej učebni KOLO - centra opätovného použitia. Prvé termíny sú sprístupnené na webovej stránke OLO a nájdete ich na tomto odkaze: https://www.olo.sk/kolo/.

A pozor, počet termínov je limitovaný a  jednotlivá škola má nárok na 2 termíny. Vzdelávanie je exkluzívne pripravené pre školy partnerských samospráv OZV NATUR-PACK a je bezplatné. Ich zoznam nájdete TU.

Ukážku z premiéry zážitkového programu v Bratislave si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti:

Ukážka výučbovej miestnosti v KOLO - centre opätovného použitia, kde od marca 2023 prebiehajú zážitkové programy podporované NATUR-PACKom.

 

Reportáž z premiéry zážitkového programu na ZŠ Ružová dolina. Tam bola uskutočnená dvojhodinová verzia programu, ktorej súčasťou je aj ukážka recyklácie nápojových kartónov.