• Pre klientov 18.07.2024

  Nariadenie o ekodizajne. Aké zmeny nás čakajú?

  Nové požiadavky na ekodizajn, zákaz ničenia nepredaných textílií a obuvi aj upravené povinnosti pre on-line predajcov.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 08.07.2024

  FESTIVAL Vrbovské vetry 2024 bol aj o triedení a zálohovaní

  NATUR-PACK a Správca zálohového systému už niekoľko rokov spolupracujú so spevákom a spisovateľom Braňom Jobusom. Spoločne putujeme Slovenskom so zážitkovým programom ZBERNÝ DVOR. V tomto roku sme turné spestrili aj našou účasťou na detskom festivale Huncútko a hudobnom festivale Vrbovské vetry.

  Čítať viac
 • Pre výrobcov 04.07.2024

  Povinnosť recyklovaného materiálu v plastových obaloch už od budúceho roku

  Od 1. 1. 2025 začne platiť ďalšia z povinností pre osobitné výrobky z plastu, konkrétne povinnosť pre nápojové fľaše obsahovať okrem primárnej aj recyklovanú zložku. Uvedená povinnosť sa vzťahuje na nápojové fľaše vyrobené z PET, ktoré môžu byť na trh SR uvádzané len s obsahom 25 % recyklovaných plastov.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 03.07.2024

  Končí všetok odpad na jednej kope? OLO, mesto a NATUR-PACK vyvracajú známy mýtus

  Triedenie odpadu má zmysel. Potvrdzuje to aj iniciatíva, v ktorej sa spojili hlavné mesto, spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK a bratislavské mestské časti. Partneri projektu poslali vytriedené bublinkové fólie a plastové tašky zo žltých bratislavských kontajnerov recyklátorovi, ktorý z nich vyrobil vrecia na odpad.

  Čítať viac
 • Všeobecné 28.06.2024

  Rok 2023 s NATUR-PACKom

  NATUR-PACK sta stal lídrom na trhu aj vďaka schopnosti spolupracovať. Pri spomínaní na to, čo sa nám podarilo realizovať v minulom roku, preto ďakujeme našim klientom (výrobcom), partnerským samosprávam, zberovým spoločnostiam, neziskovým organizáciám i všetkým ďalším subjektom a jednotlivcom, ktorí sú s nami na spoločnej ceste k zlepšovaniu úrovne triedenia a recyklácie odpadov na Slovensku.

  Čítať viac
 • Pre klientov 19.06.2024

  Rada EÚ spravila ďalší krok na ceste za finálnym znením revízie Rámcovej smernice o odpadoch

  Rada Európskej únie sa vyjadrila k rozsahu pôsobnosti návrhu Rámcovej smernice o odpadoch aj k termínu zapracovania do národných legislatív. V novinke sme sa zamerali len na časť o textilnom odpade.

  Čítať viac