Kalendár aktivít

 • Pre klientov 29.02.2024

  Circular Summit 2024

  Oslovili sme Andrea Špánika z Circular Slovakia a Petru Cséfalvayovú z Incien. Porozprávali sme sa o smerovaní Circular Summitu 2024. O naplnených či nenaplnených očakávaniach. Aj o plánoch do budúcna vo svete cirkularity. 

  Video nájdete na kanáli NATUR-PACK klientom. 

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 18.03.2024

  Recyklátor skla Vetropack

  Zaujíma Vás čo je nové vo svete recyklácie skla? Práve pre vás sme prirpavili návštevu jediného recyklátora skla na Slovensku. V rátkej reportáži sme navštívili Vetropack Group, výrobcu obalového skla v Nemšovej. 

  Čítať viac
 • Všeobecné 18.03.2024

  Svetový deň recyklácie

  "Svetový deň recyklácie pripadá na 18. marca a svoju premiéru si odbil v roku 2018. Vyhlasuje ho londýnska spoločnosť The Global Recycling Foundation, ktorá ním chce poukázať na dôležitú úlohu, ktorú recyklácia zohráva pre našu planétu.

  Recyklácia odpadov je dôležitý proces, ktorý pomáha chrániť životné prostredie a šetriť zdroje. Recyklácia umožňuje opätovné využitie odpadov ako druhotných surovín vo výrobnom procese a znižuje potrebu ťažby nových surovín. Výhody recyklácie zahŕňajú nižšiu spotrebu surovín, zníženie emisií a ochranu životného prostredia." (zdroj: https://www.ekokalendar.sk/RecyclingDay) 

  Videá na tému recyklácie odpadov nájdete aj na našom YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti: https://shorturl.at/dlmwN

  Čítať viac
 • Pre klientov 19.03.2024

  Nástroj na odlíšenie sa od konkurencie? Môže ním byť aj označenie, ktoré udeľuje SAŽP

  Sledujte nový diel ROZHOVORmeSA. Dozviete sa napríklad aj to, že Slovenská agentúra životného prostredia ponúka ako jeden z nástrojov environmentálneho manažérstva možnosť overenia environmentálneho tvrdenia. Alebo ak váš výrobok či služba spĺňajú prísne environmentálne kritériá, môžu sa uchádzať o národnú environmentálnu značku „Environmentálne vhodný produkt“ (EVP).

  Celý rozhovor bude zverejnený na www.youtube.com/NATUR-PACKklientom

   

   

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 06.07.2024

  Vrbovské vetry privejú NATUR-PACK aj Správcu zálohového systému

  Príďte sa zabaviť s Braňom Jobusom a kolektívom skvelých umelcov na festival Vrbovské vetry. Workshop o triedení a množstvo rodinných aktivít prinesie aj NATUR-PACK a Správca zálohového systému. Vidíme sa na futbalovom štadióne vo Vrbovom.

  https://vrbovskevetry.sk/

   

  Čítať viac