Deň Zeme na Železnej studienke

Inštitút aplikovanej ekológie DAPHNE pripravil podujatie pre verejnosť „Zažite Deň Zeme na Mlyne Klepáč“. Deň Zeme patrí k aktivitám, ktoré si každoročne pripomíname rôznymi podujatiami okolo 22. apríla. Prvé aktivity sa uskutočnili v roku 1970 v USA, odkiaľ sa začali šíriť do celého sveta. Cieľom je pripomenúť si krehkosť planéty Zem.

Podujatie DAPHNE sa konalo v sobotu 16. apríla 2011 v čase od 11.00 do 19.00 hod na Železnej studienke. Pre verejnosť pripravil Inštitút DAPHNE dve bezplatné exkurzie. Počas dvojhodinovej exkurzie bolo možné so skúseným sprievodcom prejsť do okolitých karpatských lesov, spoznať prvé jarné rastlinky a naučiť sa rozoznať hlasy niektorých vtákov.

Pre rodičov s deťmi bol pripravený bezplatný program na dvoch miestach. Neďaleko Partizánskej lúky pri rybníku mohli deti odhaľovať tajomný život živočíchov žijúcich vo vode a pod kôrou. Na druhom mieste – v Mlyne Klepáč sa deti naučili vyrábať recyklovaný papier, plstiť z ovčej vlny a vyrobiť a vymaľovať si vlastnú sadrovú skamenelinu. Zhotovené výrobky si mohli deti zobrať domov.
Spestrením podujatia boli ukážky recyklovaných materiálov a edukačná výstava umiestnená v areáli Mlyna. Výstava spojená s triedením odpadu nám priblížila, ako správne a prečo vlastne triediť rôzne druhy odpadov.

Podujatie sa uskutočnilo aj vďaka finančnej podpore oprávnenej organizácie NATUR-PACK, a.s..

 

2.5.2011

Ďalšie články