Deň Zeme vo FOXCONN SLOVAKIA bol venovaný recyklácii

 

Zamestnanci spoločnosti FOXCONN SLOVAKIA mali 7. 5. 2015 možnosť nazrieť vďaka NATUR-PACKu do systému recyklácie odpadov. Všetci účastníci eventu si mohli vyskúšať interaktívnu tabuľu, pomocou ktorej zlepšovali svoje znalosti recyklácie domáceho odpadu. Pre tých najšikovnejších mal NATUR-PACK odmeny, ktoré bolo možné získať, ak účastníci akcie správne vyriešili niekoľko jednoduchých úloh.

 

Ako vedľajšiu aktivitu si NATUR-PACK pripravil pútavú tipovčku, vďaka ktorej sa zamestnanci bližšie zoznámili s procesom recyklácie plastu, papiera a hliníkových plechoviek.

Najväčšiemu úspechu sa tešil program interaktívnej tabule s názvom „Neodpadni z odpadov“. Viacerí zamestnanci FOXCONNu zostali prekvapení, keď zistili aký je pomer základných odpadových komodít v domácom odpade a ako dlho trvá kým sa rozložia plasty v prírode.

Softvér, s ktorým zamestnanci FOXCONNu pracovali je voľne dostupný pre všetkých záujemcov na stiahnutie tu. Softvér je možné použiť pre vzdelávanie všetkých vekových kategórií, avšak vytvorený bol s ohľadom na žiakov základných a materských škôl.

 

11.5.2015

Ďalšie články