NATUR-PACK podporil EKO TÁBOR

Oprávnená organizácia NATUR-PACK podporila EKO tábor v Kysaku, ktorý  zorganizovala Nadácia KOSIT počas prvého prázdninového mesiaca. Pre deti boli pripravené rozmanité aktivity, ale základom bolo spoznávanie prírody. Cieľom EKO tábora bolo naučiť žiakov o ochrane prírody podstatne viac, než sa učia v škole.


Program takmer päťdesiatich detí mohli rodičia sledovať bez toho, aby ich v tábore navštívili. Každý deň visela na internetovej „Televízii Kysak“ rozsiahla reportáž, ktorú z veľkej časti nakrúcali samotné deti. Keďže išlo o EKO tábor, dominovali aktivity „zelené“ – ekohliadky v okolí tábora, ekofiesta (módna šou s ekomodelmi), krúžkovanie vtákov pod dohľadom ornitológa, ekoolympiáda (nové vedomosti z prírodovedy), tvorivé dielne (ako vyrobiť šperky z odpadu a zdanlivo nepotrebných vecí)…


„Najviac ma upútala samotná ochrana prírody, prídem aj na budúci rok, ak budem môcť,“ hovorí Alex Antal, jeden z učastníkov EKO tábora. Ale deti mali na výber aj z iných aktivít: športové súťaže, túry, mediálne tréningy so známymi redaktormi, rýchlokurz Ako sa stať dídžejom, mixovanie hudby na diskotéke, kanisterapia (ako nás môže liečiť psík), návšteva policajta, ako strieľať s lukom…
Nadácia KOSIT založila v areáli Školy v prírode Kysak takzvaný EKOSVET – priestor pre umelcov a ich plastiky. Premiérovým dielom je drevená plastika žaby, ktorú pod dohľadom detí priamo v tábore vytvoril umelecký rezbár Marek Betka.


„Bol to prvý ročník, no keďže sme zaznamenali veľký záujem a mimoriadne pozitívne ohlasy, budeme s EKO táborom pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. A určite v Kysaku, kde sme našli nádhernú prírodu, doslova zelený raj,“ povedala riaditeľka Nadácie KOSIT Jana Končeková.
Nadácia KOSIT zostavila program pre EKO tábor v spolupráci s viacerými partnermi, jednou z ktorých bola aj oprávnená organizácia NATUR-PACK.

Viac informácii: TU

3.8.2011

Ďalšie články