NATUR-PACK sa stal partnerom festivalu Vrbovské vetry 2024

TLAČOVÁ SPRÁVA

Vrbovské vetry 2024: Festival plný hudby, ekológie a spoločenskej zodpovednosti

 

V malebnom mestečku Vrbové, ktoré sa každé leto stáva epicentrom tohto hudobného diania, sa chystá už 18. edícia nášho, vášho festivalu Vrbovské vetry. Tento rok, konkrétne 6. júla 2024, sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program plný hudobných lahôdok, prekvapení, ale aj nových zelených iniciatív, s ktorými spolu oslávime dosiahnutú plnoletosť festivalu.

Hudobný line-up: Zmes našich obľúbených umelcov

Program festivalu je ako vždy pestrý a sľubuje nezabudnuteľné zážitky. Medzi hlavné hviezdy patria skupiny Medial Banana, známa svojím energickým reggae, legendárna česká skupina Buty alebo rokenroloví veteráni Slobodná Európa. Nechýba ani nová krv na scéne, ako sú Veneer či Tusté Baletky, ktoré prinesú čerstvý vietor do plachiet festivalu.

Vrbovskí Víťazi a Chiki Liki Tu-a: Srdce Festivalu

Neodmysliteľnou súčasťou Vrbovských Vetrov je lokálna skupina Vrbovskí Víťazi a už domáci Chiki Liki Tu-a. Tieto kapely sú silne zakorenené v histórii festivalu, prinesú to najlepšie zo svojej bohatej tvorby a určite rozjasajú srdcia nejedného z publika.

Branislav Jobus: Nielen hudobník

Jednou z dôležitých udalostí bude krst novej knihy Branislava Jobusa, ktorý je nielen zakladateľom festivalu, ale aj autorom detských kníh a ekologickým aktivistom. Jeho nová kniha je očakávaným prírastkom do jeho pestrej literárnej tvorby.

Ekologický záväzok: Hlavný partner festivalu NATUR-PACK

Vrbovské vetry 2024 idú zelenou cestou. Spolupráca s NATUR-PACK zdôrazňuje záväzok festivalu k ochrane životného prostredia. Triedenie odpadu, používanie recyklovateľných materiálov a zvyšovanie povedomia o ekológii sú len niektoré z iniciatív, ktorými festival prispieva k udržateľnosti.

Atmosféra Vetrov je plná hravosti

Nebudú teda chýbať ani tradičné hry Pána Brata, ktoré sú známe svojou originálnosťou a zábavnosťou. Tieto aktivity, ako sú preteky na hojdacích koňoch či streľba z poplašnej pištole, sú zárukou jedinečnej a priateľskej atmosféry, ktorú Vrbovské vetry ponúkajú.

Vrbovské vetry sú viac než len hudobný festival. Sú to dva dni plné zábavy, kultúry, vzdelávania a spoločenskej zodpovednosti. Všetci, čo sa zúčastnia, sa môžu tešiť na nezabudnuteľný zážitok, ktorý obohatí nielen ich hudobný vkus, ale aj ich pohľad na svet okolo nich.

BONUS – Vianočný darček: Knihy za symbolickú sumu

Vianočný darček od organizátorov festivalu prichádza v podobe zaujímavej akcie. Každý, kto si zakúpi lístok na festival do konca roku 2023, dostane možnosť zakúpiť si knihu Až na vrchol za symbolickú sumu 3 €. Táto kniha, podpísaná autorom, bude dostupná na prevzatie priamo na festivale.

Ročník 2023 bol beznádejne vypredaný! Preto prosíme našich skalných, aby si kúpu vstupenky nenechávali na poslednú chvíľu. Tešíme sa na vás, priatelia.

Vstupenky na Ticketlive.sk: https://www.ticketlive.sk/sk/event/vrbovske-vetry-06-07-2024


CELÝ PROGRAM FESTIVALU – SOBOTA 6. 7. 2024

MEDIAL BANANA
BUTY
SLOBODNÁ EURÓPA
VENEER
TUSTÉ BALETKY
DRUŽINA
VRBOVSKÍ VÍTAZI
CHIKI LIKI TU-A
DŽUKEBOX LIVE
KRST NOVEJ KNIHY BRANISLAVA JOBUSA
HRY PÁNA BRATA
A INÉ

PROGRAM NA PIATOK 5. 7. HUNCÚTKO zverejníme čoskoro :-)

Tomáš Kršňák
tomas@promusic.sk
www.promusic.sk
 

NATUR-PACK ako partner hudobného festivalu Vrbovské vetry 2024 bude mať na starosti vzdelávacie aktivity a zabezpečí aj triedený zber odpadov vzniknutých na festivale. Nebudú chýbať ani aktivity v spolupráci so Správcom zálohového systému.