Olompijský filmový festival s NATUR-PACKom

OLOmpiáda, ktorej partnerom je od jej vzniku aj NATUR-PACK, a.s., priniesla disciplínu v ktorej sa vzdeláva aj súťaží. Podujatie známe pod skratkou OFF, teda OLOmpijský filmový festival, ponúkol tento rok tri dni kvalitnej komunikácie medzi odborníkmi a deťmi základných škôl na tému životného prostredia.

 

O účasť na festivale bol obrovský záujem. Od spustenia registrácie sa kapacita voľných miest zaplnila za dve hodiny. Festival, ktorý sa konal 18 - 20. februára, navštívilo 1360 detí. Každý deň bol venovaný trom novým témam, ktoré prezentovali zaujímaví hostia.

 

Históriou výroby skla sprevádzal herec a srdcom stále sklár Lukáš Latinák. Na jeho rozprávanie nadviazal riaditeľ NATUR-PACK, a.s. RNDr. Michal Sebíň, PhD. v príspevku o recyklácii tohto druhého najstaršieho obalového materiálu.

MUDr. Ľubošom Fellnerom z BUBO Travel Agency deti spoznali, aké je to byť týždeň smetiarom a prečo Pygmejovia v džungli nemusia triediť odpad.

 

V jednom z filmov sa deti preniesli do závodu na recykláciu plechoviek a následne všetko prediskutovali so zástupcom asociácie európskych výrobcov nápojových plechoviek na Slovensku, Ing. Ľubošom Augustínom.

Skutočná morská príšera vytvorená z plastu postrašila v rovnomennom dokumente nie len deti. O recyklácii tých plastov, ktoré mali to šťastie a neskončili v prírode, ale v žltom kontajneri, rozprával prezident APOH RNDr. Peter Krasnec, PhD., MBA.

 

Nejeden návod, ako predchádzať vzniku biologických odpadov prezradil MUDr. Igor Bukovský, PhD. Na festivale sa k triedeniu verejne priznala herečka Petra Polnišová a prezident Ekotopfilmu Ing. Peter Lím. Podujatím sprevádzala moderátorka a milovníčka triedenia Adela Banášová.

 

24.2.2014

FOTO: MauricFoto

Ďalšie články