OZV NATUR-PACK vytvoril ďalšieho online pomocníka pre triedenie - portál www.akotriedit.sk

Triedený zber na Slovensku nie je jednotný. Poznáme 5 rôznych kombinácií. A aj preto sa nás verejnosť veľmi často pýta aký systém triedenia odpadov platí v konkrétnej obci alebo meste.

A keďže sa v NATUR-PACKu snažíme obyvateľom našich partnerských samospráv (ich zoznam nájdete TU) čo najviac uľahčiť triedenie odpadov, vytvorili sme pre nich ďalšiu praktickú pomôcku. Je ňou informačný portál www.akotriedit.sk.

 

Ako vie tento portál pomôcť? Veľmi rýchlo a tiež veľmi jednoducho. Stačí zadať ktorúkoľvek z partnerských samospráv NATUR-PACK a okamžite sa zobrazí aktuálne platný systém zberu. To však nie je všetko. Kto sa chce o pravidlách triedenia dozvedieť viac, môže si priamo v systéme ktorý prislúcha zvolenej samospráve prezrieť alebo stiahnuť elektronickú verziu informačného letáku. A kto by chcel ešte podrobnejšie informácie, môže si prezrieť alebo stiahnuť Alchýmiu triedenia komunálneho odpadu, čo je najpodrobnejšia online príručka (nielen) o triedení odpadu.

To, že triedený zber na Slovensku nie je jednotný je síce určitou komplikáciou, ale pevne veríme, že aj vďaka našej pomôcke už zvládnuteľnou. Navyše, všade kde je to možné sa náš tím usiluje o zjednotenie systému a to v podobe tzv. trojkombinácie, kedy sa spoločne zbierajú plasty, kovové obaly a nápojové kartóny (tzv. tetrapaky).

Všetky naše nosné vzdelávacie aktivity na túto skutočnosť upozorňujú pravidelne. Okrem iného aj náš úspešná YouTube seriál „Správna trefa“, v ktorom vysvetľujeme základné pravidlá správneho triedenia odpadov.