Pre všetky tvorivé deti je tu OLO art

OLO art je trojdňové podujatie, ktoré prebehlo medzi 24.-27. februárom a je jednou zo sprievodných akcií celoročnej súťaže OLOmpiáda. Zahajovacieho dňa sa zúčastnilo až 420 detí, ktoré privítal primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal. Tvorivosť a lásku k prírode prišli v deťoch podporiť osobnosti televíznej obrazovky, kultúrneho života, spisovatelia a umelci.

Podujatie zahájil v duchu televíznej relácie „Partička“ Lukáš Latinák a téma vystúpenia boli odpady. Nasledovali workshopy, v ktorých deti pod vedením známych osobností vytvorili unikátne diela. Prvá aktivita bol scrapbooking alebo tvorba kreatívnych albumov a zápisníkov za využitia kúskov papiera, ktorý viedla speváčka Misha. Ako sa dajú využiť pokazené hračky ukázal deťom Daniel Hevier.

Podujatie OLO art je len jedným z mnohých, ktoré spoločnosť NATUR-PACK partnersky podporuje v rámci celoročného podujatia OLOmpiáda.

„Je pre nás fascinujúce sledovať nadšené tváre detí, ktoré sa vďačne zapájajú do environmentálnych aktivít. Program OLOmpiáda sme už pri nadviazaní partnerstva vnímali ako výnimočný nápad, ktorý motivuje novú generáciu a vytvára v nich prirodzenú zodpovednosť k životnému prostrediu,“ spomína Michal Sebíň, riaditeľ spoločnosti NATUR-PACK.

Súčasťou projektu OLOmpiáda sú mnohé podujatia, festival, výstavy, exkurzie a športové podujatia, ktoré sú jedinečné svojho druhu, pretože kreatívne objasňujú deťom problematiku odpadov a racionálneho odpadového hospodárstva.

 

27.2.2015

Ďalšie články