Téme zero waste sme sa venovali (nielen) na konferencii...

Odpad je dôležité nielen správne triediť a recyklovať, ale predovšetkým predchádzať jeho vzniku a vytvárať ho čo najmenej. Aj z tohto dôvodu je téma predchádzania vzniku odpadu - zero waste, jednou z hlavných tém, ktoré komunikujeme prostredníctvom nášho kanála NATUR-PACK verejnosti, či už prostredníctvom praktických zero waste tipov: https://is.gd/LdUEcC, alebo prostredníctvom rôznych ďalších reportáží venovaných tejto téme: https://is.gd/uzZDri 

     

 

Téme predchádzania vzniku odpadu sa však venujeme aj prostredníctvom ďalších podujatí a projektov, do ktorých sa zapájame. Pred pár dňami, 25. - 27.9.2020 sa uskutočnila interaktívna konferencia Slovakia Going Zero Waste 2020 zameraná na témy o živote bez odpadu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Slovensku i vo svete prebiehala online formou, ale i tak nestratila na svojej odbornosti a inšpiratívnosti. Jej program tvorili štyri tematické bloky konferencie venované celkovému prierezu problematikou "od globálneho problému s odpadom cez nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy." (https://is.gd/uvr7ye

 

Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou tohto podujatia, a to v rámci ekovýchovného programu pre deti, ktorým sa venoval náš lektor Mgr. Andrej Popovič. Touto cestou sa zároveň chceme poďakovať celému organizačnému tímu konferencie a tešíme sa na ďalší ročník - dúfame, že tentokrát to už bude "naživo".
 

Medzi kreatívne projekty na témy predchádzania vzniku odpadov, do ktorých sme sa zapojili, patrí aj Zero Waste diár 2021. Ide o diár unikátny nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Dozviete sa v ňom fakty o rôznych zero waste témach, ale aj tipy na udržateľnú zmenu v našich životoch. Za tento mimoriadne inšpiratívny počin ďakujeme autorkám Laure Martinkovej a Michaele Krížovej z bezobalového obchodu Odvážene v Prešove. Viac sa o ňom môžete dozvedieť v našej reportáži na našom YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti (https://is.gd/gAW756), alebo aj priamo tu: 

 

No a to, že tému zero waste považujeme za dôležitú, dosvedčuje aj naša ďalšia reportáž o novovznikajúcom bezobalovom obchode Púpava v bratislavskej mestskej časti Lamač. Vysnívali si ho manželia Neumeistrovci, ktorí na jeho otvorení usilovne pracujú. V našej videoreportáži sa dozviete o tom, ako prebiehajú prípravy na jeho otvorenie (https://is.gd/UFpXV7). Pokračovanie jeho "rozkvetu" budete môcť sledovať spolu s nami v sérií našich ďalších videí.

 

29.9.2020