• Pre verejnosť 31.03.2023

  Recyklácia polystyrénu ♸: PREČO A AKO

  V článku sa dočítate o recyklácii polystyrénu, ktorý je veľmi všestranný a výnimočný materiál. Využíva sa v stavebníctve a pri balení. Recyklácia polystyrénu je dôležitá a má výhody pre životné prostredie, ekonomiku a spoločnosť. Je recyklovateľný, dá sa viacnásobne spracovať bez zníženia kvality a použiť na výrobu nových výrobkov s pridanou hodnotou.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 01.02.2023

  Kto, ak nie my?

  Voľne pohodený odpad sa týka nás všetkých. Neprehliadajme problémy, ktoré s ním súvisia. Zo suchozemského prostredia sa vplyvom vetra dostávajú aj naše odpady do riek, morí a aj do oceánov.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 28.12.2022

  Prečo tak prežívame Ecomondo?

  Medzinárodná výstava Ecomondo nás milo aj nemilo prekvapila. Prečo organizátor nedbal na základný detail?

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 01.12.2022

  V téme medveď vs. človek OZV NATUR-PACK pokračuje ďalej

  K téme medveď vs. človek sme sa dostali v roku 2021 vďaka impulzu zo strany Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Vďaka nemu sme sa spojili a spriatelili aj s členmi Zásahového tímu pre medveďa hnedého, ktorí plnia náročnú úlohu nielen v teréne, ale aj v oblasti komunikácie. Tému rozvíjame aj v tomto roku. A to akčne, v spolupráci s organizáciami Prales dětem a Prales deťom.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 22.12.2021

  Príroda nie je ZBERNÝ DVOR

  Zberný dvor je miesto, kde končia práve tie odpady, nad ktorými si neraz lámeme hlavu. A práve tie, žiaľ, na Slovensku, namiesto skutočného zberného dvora, končia neraz vo voľnej prírode. Tam sa z nich stávajú časované bomby. Reč je o čiernych skládkach, máme ich na Slovensku tisíce.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 09.08.2021

  NATUR-PACK radí, ako riešiť preplnené kontajnery v meste Košice

  Košičanov trápia preplnené kontajnery. V tomto článku sa dočítate, aká je situácia v oblasti triedeného zberu v Košiciach z pohľadu organizácie zodpovednosti výrobcov pre obaly NATUR-PACK, a.s., ktorá v meste Košice triedený zber financuje, ako aj to, kto a ako rozhoduje o počte kontajnerov a ako sa dá prispieť k riešeniu situácie.

  Čítať viac