Informačný materiál pre obce č. 15 - Reportáže o triedení odpadov a článok PAPIER

V priebehu prvého štvrťroka 2019 OZV NATUR-PACK pripravila pre partnerské samosprávy ďalšie originálne vzdelávacie aktivity. Okrem zaujímavých reportáží s portálom Čierna labuť môžu partnerské obce NATUR-PACKu a ich školy bez obmedzení využiť ďalšie materiály na stiahnutie. Odporúčame zdieľať aj našu najnovšiu videoreportáž na portáli NATUR-PACK verejnosti.


Reportáže na portáli Čierna labuť:

1. téma: Odpadové dilemy – reportáž na Rádiu FM o tom, čo občanov najčastejšie zaujíma v súvislosti s triedením odpadov: https://bit.ly/2UtVI50 a v podobe mimoriadne úspešného online kvízu na www.ciernalabut.sk: https://bit.ly/2OiyLiT.

2. téma: Plasty – reportáž na rádiu FM o plastoch v súvislosti so životným prostredím: https://bit.ly/2VYaaCO


Reportáž na YouTube portáli NATUR-PACK verejnosti:

Téma: Je triedený zber odpadov bezplatný?: https://bit.ly/2IVwMSz
 

PAPIER – populárno-náučný článok pre použitie partnerskými samosprávami NATUR-PACKu

Prvou vzdelávacou aktivitou pre naše partnerské obce je populárno-náučné spracovanie témy PAPIER. Materiál sme pre Vás pripravili vo viacerých variantoch (PDF, Word) a je na Vašom zvážení, ako ich využijete, či už pre zverejnenie na svojej webovej stránke, alebo vo Vašom tlačenom periodiku. Materiál sa podrobnejšie zameriava na problematiku papiera a na zaujímavosti o jeho výrobe a správnom postupe triedenia odpadov. Zdieľať môžete aj jeho reportážnu podobu, ktorá bola zverejnená na našom partnerskom portáli Odpady-portal.sk (https://bit.ly/2DB3Wm4).

3R – materiál na vytlačenie so zameraním na predchádzanie vzniku odpadov

Druhou vzdelávacou aktivitou je materiál na tlač, vhodný pre použitie na školách. Jeho cieľom je upozorniť na aspekt predchádzania vzniku odpadov ako na dôležitú súčasť riešenia situácie s odpadmi okolo nás. Materiál je možné si stiahnuť vo viacerých variantoch. Podobne ako v prípade článku na tému papier, aj tento materiál môžu školy a samosprávy NATUR-PACKu využívať bez obmedzenia.

Materiály na stiahnutie