• Pre verejnosť 08.07.2024

  FESTIVAL Vrbovské vetry 2024 bol aj o triedení a zálohovaní

  NATUR-PACK a Správca zálohového systému už niekoľko rokov spolupracujú so spevákom a spisovateľom Braňom Jobusom. Spoločne putujeme Slovenskom so zážitkovým programom ZBERNÝ DVOR. V tomto roku sme turné spestrili aj našou účasťou na detskom festivale Huncútko a hudobnom festivale Vrbovské vetry.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 03.07.2024

  Končí všetok odpad na jednej kope? OLO, mesto a NATUR-PACK vyvracajú známy mýtus

  Triedenie odpadu má zmysel. Potvrdzuje to aj iniciatíva, v ktorej sa spojili hlavné mesto, spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK a bratislavské mestské časti. Partneri projektu poslali vytriedené bublinkové fólie a plastové tašky zo žltých bratislavských kontajnerov recyklátorovi, ktorý z nich vyrobil vrecia na odpad.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 13.06.2024

  VYHODNOTENIE SÚŤAŽE SO SAMOM 2024

  Kreatívna súťaž pre materské, základné a stredné školy našich partnerských samospráv už pozná svojich víťazov. Záštitu nad súťažou prevzdal hudobník a spisovateľ detskej literatúry Branislav Jobus.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 04.06.2024

  Smernica „Právo na opravu“ prijatá

  Dôležitý návrh smernice bol 23.4.2024 schválený poslancami európskeho parlamentu. Čomu sa venuje a čo bude nasledovať? Prečítajte si celú novinku.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 25.04.2024

  OZV NATUR-PACK predstavuje nového maskota

  OZV NATUR-PACK v týchto dňoch predstavuje svojho nového maskota, medvedíka čistotného SAMA. SAMO bude partnerským SAMOSPRÁVAM pomáhať pri vzdelávaní a motivácii k správnemu triedeniu a predchádzaniu vzniku odpadov.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 11.04.2024

  Úspech slovenského zálohového systému inšpiruje v zahraničí. Taliani o ňom natočili dokument

  Koncom roka 2023 sa na Správcu zálohového systému a OZV NATUR-PACK obrátili partneri z Talianska, ktorí sa snažia presadiť zálohový systém vo svojej krajine. Ako príklad chcú použiť úspešný projekt slovenského zálohovania, ktorí aktuálne dosahuje mieru návratnosti 92 %.

  Čítať viac