NATUR-PACK na Ekotopfilme - Envirofilme v Košiciach (23.11.2015 - 24.11.2015)

V dňoch 23.11.2015 a 24.11.2015 sa NATUR-PACK zúčastnil série vystúpení v rámci JUNIOR Festivalu s ekovýchovným programom pre deti základných a stredných škôl. JUNIOR Festival sa stal dôležitou súčasťou filmového festivalu EKOTOPFILM ako interaktívna aktivita nadväzujúca na premietané filmy.

Ekovýchovný program a aktivity boli prispôsobené trom vekovým kategóriám (deti 1. stupňa, 2. stupňa a stredoškoláci). Ako to už býva zvykom, hravosťou najviac vynikajú práve Tí najmenší, avšak v Košiciach sa nedali zahanbiť ani žiaci druhého stupňa základných škôl a čo nás prekvapilo, hravému vzdelávaniu sa nakoniec nebránili ani stredoškoláci.

Spoločne sme sa  učili správne separovať a "odhadzovať" odpad (plasty, papier, sklo, lieky, elektroniku, nerecyklovateľné druhy odpadu ...), prostredníctvom niekoľkých prezentácií sme odhaľovali zákonitosti separácie a recyklácie odpadu na Slovensku, ale aj potrebu ochrany prírody pred znečistením a nebezpečným vplyvom odpadov (lieky, čierne skládky ...). Starších žiakov a ich pedagógov sme motivovali na prácu s výučbovým sofvérom NeODPADni z ODPADOV! a pozornosti detí neušla ani pripravovaná aplikácia do mobilných telefónov GREEN BIN, ktorej cieľom bude verejnosti pomáhať zorientovať sa v problematike separácie odpadov.

Najaktívnejšie deti si navyše zasúťažili v skladaní Puzzle na čas, a tie odvážnejšie sa zapojili aj do Facebookovej súťaže s maskotom ekovýchovy NATUR-PACKu slimáčkom NATUR-Páčikom.

Pondeľňajší podvečerný program bol spestrený diskusiou na tému Odpadová kultúra - Výzvy a riešenia (diskutovali P.Krasnec, prezident APOH a Marek Brinzík, NATUR-PACK). Diskusie sa zúčastnilo približne 30 návštevníkov a pre množstvo otázok trvala až hodinu a pol, oproti pôvodne plánovaným 60 minútam.

 

 

24.11.2015

 

Ďalšie články