NATUR-PACK s EKOTOPFILMOM po prvýkrát v HLOHOVCI!

Storočná budova kina ÚSMEV v Hlohovci sa stala v stredu 6. apríla 2016 dejiskom prvého vystúpenia putujúceho filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm v tomto okresnom meste. Filmový festival otvoril sám primátor Ing. Miroslav Kollár. Po jeho privítaní nasledovalo premietanie zaujímavých filmov, vrátane filmov zameraných na triedený zber a osobitne na recykláciu mobilných telefónov.

NATUR-PACK sa v Hlohovci predstavil pred všetkými vekovými kategóriami detí so svojim vzdelávacím programom. Už tradične najväčší záujem bol o súťaženie v správnom triedení rôznych druhov odpadu.

Hlohovec sa stal vôbec prvým z miest spolupracujúcich na triedenom zbere s NATUR-PACKom, kde sme žiakov a pedagógov mohli oboznámiť s už fungujúcou mobilnou aplikáciou GREEN BIN. Aplikácia vyvinutá v partnerstve s občianskym združením EKORAST je na najlepšej ceste stať sa úspešnou prvou „lastovičkou“ vo svete mobilných telefónov zacielenou práve na podporu triedeného zberu. Za mesiac si ju stiahlo už viac ako 500 užívateľov smartfónov s operačným systémom Android.

Okrem vyššie spomentých prvenstiev, sa mohli žiaci základných a stredných škôl s NATUR-PACKom zúčasťniť aj prvej facebookovej súťaže, ktorej správne odpovede každý dokáže nájsť v bezplatnej aplikácii Green Bin.

 

 

 

 

 

 

8.4.2016

Ďalšie články