NATUR-PACK sa stal aktívnou súčasťou Dňa odpadového hospodárstva (DOH) 2019

NATUR-PACK sa stal aktívnou súčasťou 15. ročníka konferencie Deň odpadového hospodárstva (DOH) 2019. S mimoriadne aktuálnou prednáškou "Čo prináša koncept zálohovania jednorazových nápojových obalov z pohľadu OZV?" vystúpila naša environmentálna špecialistka Alexandra Grgulová spoločne spoločne s Filipom Hlouškom zo spoločnosti Deloitte Legal. Z ich zaujímavej prednášky spracujeme videozáznam pre YouTube kanál NATUR-PACK klientom.

Každoročnou súčasťou konferencie DOH je aj slávnostné odovzdávanie cien odpadového hospodárstva - Zlatý mravec. NATUR-PACK sa o toto ocenenie uchádzal s dvomi projektmi (YouTube portál NATUR-PACK pre verejnosť i klientov a projekt Zberný dvor so spisovateľom Branislavom Jobusom). Veľmi nás teší, že jedno z ocenení získal aj projekt MAGIO PLÁŽ 2019, v ktorom sme sa stali partnerom, a to práve so zážitkovým vzdelávacím programom Zberný dvor.

Ako uviedli organizátori konferencie: "Magio pláž predstavuje v slovenských podmienkach jedinečné massmarketingové podujatie (s trvaním viac ako 80 dní), s aplikáciou myšlienky zero waste, vytvárajúc vzdelávaciu a inšpiratívnu platformu pre širokú verejnosť. V letných mesiacoch ho navštívilo približne 250 000 ľudí. Organizátori podujatia (Institute of Promotion, Slovak Telekom) dôsledne uplatňovali princípy predchádzania vzniku odpadov, zeleného obstarávania, triedenia vzniku odpadu, kompostovania biologického odpadu, ako aj vzdelávania návštevníkov formou prednášok a workshopov súvisiacich s témou projektu."

Rozhovor so zástupkyňami projektu Magio pláž 2019 zverejníme na našom YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti.

27.11.2019

DOH 2019

Ďalšie články