NATUR-PACK sa stal súčasťou nového ročníka filmového festivalu EKOTOPFILM -ENVIROFILM

NATUR-PACK sa stal generálnym partnerom nového ročníka medzinárodného filmového festivalu EKOTOPFILM - ENVIROFILM 2017. Do aktuálneho ročníka bol prihlásený rekordný počet filmov v jeho doterajšej 43 ročnej histórii - celkovo viac ako 1000.

Hlavným motívom aktuálneho ročníka je motto "Na konci evolúcie nie je krása". Kampaň filmového festivalu vychádza z obdobia antropocénu, teda geologického obdobia, ktoré je závažne poznačené ľudskou činnosťou. Zamýšľa sa pritom nad evolúciou, rastlinami, živočíchmi, ktoré sa budú musieť prispôsobiť zničeným ekosystémom, ak ľudstvo včas nezakročí proti pustošeniu životného prostredia.

 

Filmový festival bol oficiálne otvorený tímom EKOTOPFILMu - EVIROFILMu dnes (22.5.2017) v priestoroch banskobystrickej radnice za účasti predstaviteľov mesta Banská Bystrica, Ministerstva Životného prostredia SR, hodnotiacej komisie a partnerov tohto podujatia.

 

Vzácnym hosťom nového ročníka filmového festivalu sa stala Polly Higgins, svetoznáma právnička, ktorá sa stala tzv. "obhajkyňou Zeme"a to práve pre jej húževnatosť v obhajobe zločinov proti životnému prostrediu.

V čase otvorenia filmového festivalu v Banskej Bystrici, sa stovky žiakov bratislavských základných škôl zúčastnili tzv. Junior Festivalu, na ktorom absolvovali zážitkovú ekovýchovu NATUR-PACKu a to s novým programom "Nehádžme všetko do jedného vreca".

Deti sa hravým spôsobom učia správne triediť odpad podľa systému, aký máme nastavený v meste Bratislava.

Vzdelávací animovaný seriál NATUR-PACKu pozostáva zo 5 dielov zameraných na triedenie skla, plastov, papiera, elektroodpadov a batérií. Diel zameraný na triedenie elektroodpadov a odpadov z batérií sme pripravili v spolupráci s organizáciou zodpovednosti výrobcov SEWA.

 

Program filmového festival nájdete TU:

Diskusia venovaná tematike odpadov v Bratislave sa uskutoční v piatok - 26.5.2017

Tím NATUR-PACK a tím EKOTOPFILMu-ENVIROFILMu Vás na ňu srdečne pozývajú :-)

22.5.2017

Ďalšie články