NATUR-PACK sa zúčastnil prvého ročníka Climate Conference Slovakia 2017

Dňa 3.6.2017 sa uskutočnil prvý ročník konferencie CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA (CCSK 2017), ktorej hlavnou témou boli zmeny klímy a hľadanie riešení súvisiacich s týmto problémom. Organizátorom sa podarilo spojiť desiatky odborníkov z rôznych kútov sveta a vytvoriť tak rozsiahle diskusné a odborné fórum.

Podtitul konferencie - Riešenie zmeny klímy na Slovensku ľudsky a zrozumiteľne - napovedá tomu, že odkazy odborníkov tejto konferencie sú zacielené na uplatnenie reálnych opatrení v praxi.

NATUR-PACK teší, že súčasťou klimatických tém sa hneď v prvom ročníku stala aj téma triedenia odpadu, recyklácie a vzdelávania verejnosti.

NATUR-PACK je presvedčený, že CCSK sa stane jedným z motivujúcich prvkov pre príslušné rezorty štátnej správy, pre verejnú správu, priemysel, ekoinovátorov, študentov, a jeho odkaz bude zrozumiteľný aj pre širšiu verejnosť.

Ďakujeme zakladateľom konferencie CCSK - Daniele Piršelovej a Petrovi Krajčíkovi - za prizvanie NATUR-PACKu do jedného z diskusných panelov a všetkým zúčastneným odborníkom za nesmierne inšpiratívne diskusie, prednášky a návrhy riešení.

Prehľad spíkrov konferencie CCSK nájdete TU.

 

V reportážach RTVS a TA3 sa o CCSK dozviete viac:

RTVS: (od 17. minúty) http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11580/127100#1003

TA3:http://www.ta3.com/clanok/1106700/to-co-sa-pred-20-rokmi-javilo-ako-desiva-prognoza-sa-dnes-naplna.html

TA3: http://www.ta3.com/clanok/1105603/host-v-studiu-d-pirselova-o-klimatickych-zmenach.html

ĎAKUJEME

4.6.2017

Ďalšie články