Oslavy Dňa Zeme s NATUR-PACKom!

Svetový Deň Zeme sme si v tomto roku pripomenuli na viacerých podujatiach. Prvé z nich bolo súčasťou aktivít, ktoré organizujú školy zapojené v programe Zelená škola. Ide o tzv. Dni Zelených škôl. Mnohé z týchto škôl sú inšpirujúcimi príkladmi komunitnej práce na ceste k minimalizácii vzniku komunálneho odpadu a zvyšovania úrovne jeho triedenia. Dni Zelených škôl budú v týchto dňoch prebiehať na desiatkach z približne 300 škôl zapojených do tohto ekovýchovného programu.

Prinášame Vám fotomomenty z vybraných podujatí, ktorých súčasťou sa stal i NATUR-PACK. :-) Ďalšie nás ešte čakajú.

Nádhernú akciu pripravila 11.4.2017 ZŠ Karloveská 61 v Bratislave. Deti súťažili v piatich disciplínach, z ktorých každá mala niečo spoločné s triedením odpadu. ZŠ Karloveská sa uchádza o certifikát Zelenej školy, čo nie je vôbec jednoduchá záležitosť. Za krásne podujatie jej ďakujeme a držíme palce, nech sa jej podarí stať sa skutočnou Zelenou školou.

19.4.2017 NATUR-PACK vystúpil s Ekotopfilmom v kúpeľnom meste Piešťany. Približne 800 detí s nami zažilo Junior Festival a náš tím s nimi zažil jedno z najkrajších vystúpení na v rámci Ekotopfilmu vôbec. :-)

Mestečko Štúrovo berie triedenie odpadu vážne. Každoročne pripravuje veľkolepé oslavy tohto dňa. 21.4.2017 sme sa boli s deťmi zahrať na správne triedenie s odpadovým "Človeče nehnevaj sa" i puzzle. Už predškolské deti nás prekvapili svojimi vedomosťami. :-)

NATUR-PACK sa na pozvanie Inštitútu cirkulárnej ekonomiky (INCIEN) stal súčasťou mimoriadne vydareného ročníka Dobrého trhu, ktorý sa uskutočnil na Jakubovom námestí v Bratislave (22.4.2017). Mimoriadny dôraz celého podujatia sa kládol na minimalizáciu odpadu a dôsledné triedenie. Súčasťou podujatia bola aj diskusia na tému odpadov. :-)

Na Dobrom trhu nechýbali ani originálne hry NATUR-PACKu - Odpadové človeče a odpadové puzzle. Zábava pre menších účastníkov zaručená.

Príjemné počasie prilákalo na Deň Zeme (23.4.2017) organizovaný Mestskými lesmi v Bratislave množstvo ľudí. Stovky detí súťažili na rôznorodých stanovištiach, vrátane stanovišťa NATUR-PACKu a nášho partnera pre ekovýchovu DAPHNE.

23. 4. 2017

Ďalšie články