Registrácia do súťaže Obal roku je predĺžená

Ešte stíhate zapojiť svoje exponáty do súťaže Obal roku. Ale pozor! Čas máte len do 7. augusta, čiže do pondelka.

Iva Werbynská, riaditeľka Obalového inštitútu SYBA nám poskytla rozhovor o podrobnostiach súťaže. V rozhovore sme oslovili aj Michala Sebíňa, CEO OZV NATUR-PACK, ktorý bude súčasťou poroty. M. Sebíň dlhoročne prednáša na pôde Inštitútu pre obaly SYBA na témy aktualít slovenskej odpadovej a obalovej praxe.

 

Marketing a Cena za tlač obalov

To sú nové kategórie, ktoré si vyžiadala doba. Za 30 rokov sa zmenil aj pohľad spotrebiteľa na produkty. Dnes sa zohľadňuje atraktivita obalu a rovnako aj ekologická stopa výrobku.

„Hľadáme návrhy, ktoré dokážu využiť obal ako marketingový a propagačný nástroj. Či už ide o kreatívne využitie materiálov, neobvyklú formu obalu alebo prekvapivú interakciu so spotrebiteľom - chceme vidieť, ako dokážete premeniť obal na silný marketingový nástroj.“ uvádza v tlačovej správe organizátor súťaže Obalový inštitút SYBA.

TU sa môžete prihlásiť do súťaže.

OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová súťaž určená pre české a zahraničné firmy zaoberajúce sa zaujímavými obalovými riešeniami. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť a následne propagovať najlepšie nápady, inovácie a technológie v oblasti obalov, ktoré sa objavujú na trhu. Celá súťaž vyvrcholí slávnostným odovzdávaním cien na galavečere Obal roku.

Úspech v súťaži OBAL ROKU dáva možnosť nominácie a je vstupnou bránou k získaniu ocenenia WorldStar. Tu budú medzi sebou súťažiť najlepšie obaly na svete.