VEĽKÉ OLOMPIJSKÉ FINÁLE 2013

V stredu 19.6. bol na Partizánskej lúke na Železnej studničke slávnostne vyhodnotený prvý ročník projektu OLOMPIÁDA. V rámci akcie celoročne prebiehala hlavná súťaž v separovanom zbere a sprievodné súťaže a aktivity. Do zberu sa zapojilo 10 555 detí z 58 školských zariadení a vyzbierali 103,5 ton papiera a 18,4 ton plastu. Za jednotlivé súťaže získavali školy body – Olinky. Tri školy s najvyšším počtom bodov v kategóriách pre materské, základné a špeciálne školy bojovali priamo na Železnej studničke o prvé miesto.

Sprievodné súťaže tvorili: Výtvarná „OLO KALENDÁR“, Literárna „Opička Shani Kimani“, Foto – Video „Recyklácia“ a kategória OLO ART, ktorého jednotlivé súťažné umelecké diela vytvorené z plechoviek tvorili Mozaikový chodník.

Absolútnym víťazom Olompiády 2013 sa stala ZŠ Trnkova z Jaroviec, ktorá obhájila minuloročné prvenstvo s priemerom 85 kg vyzbieraného papiera a 16 kg vyzbieraného plastu na žiaka. Druhé miesto obsadila Špeciálna škola Svrčia a tretie miesto Materská škola Dudvážska.

Víťazi Olompiády si odniesli trofej vyrobenú recyklovaním kovu a plastu, finančné odmeny, spoločenské hry či poukaz pre celú triedu do školy v prírode.

 

Ceny odovzdávali (zľava) Ľuboš Augustín z Tanzer Consulting Slovakia, hokejista Zdeno Cíger , spisovateľ Daniel Hevier, architekt Juraj Výboh, a zástupca sponzora NATUR-PACK, a.s., riaditeľ Michal Sebíň.

Prvé miesto v kategórii OLO ART udelila porota ZŠ Ostredkovej za portrét Johna Lennona vyrobeného z plechoviek, ktoré ako sa deti naučili, patria do žltého kontajnera.

Putovnú trofej z recyklovaných materiálov navrhol architekt Juraj Výboh. Na pozadí diplomu je kresba od známeho karikaturistu Alana Lesyka, ktorý kreslil aj všetky plagáty spojené s projektom Olompiáda.

26.6.2013

Ďalšie články