Zdeno Cíger odpálil turné Daniela Heviera

 

Tak ako sa vybité baterky zbierajú, aby sa im dal nový život, tak aj my môžeme zo starých zážitkov a spomienok vytvoriť nové príbehy.“

Daniel Hevier, meno ktoré v mnohých čitateľoch vyvolá okamžitú asociáciu k časom bezstarostného detstva, v tomto roku oslávi okrúhle jubileum. Ako darček na svoju šesťdesiatku si pán Hevier dal neľahkú úlohu. So svojou novou, v poradí šesťdesiatou knižkou precestuje 60 škôl, knižníc a centier mládeže, v ktorých sa stretne s mladými čitateľmi.

Neoddeliteľnou súčasťou turné bude súťaž s názvom Fantázia na baterky, ktorú vyhlásil NATUR-PACK, spoločnosť SEWA a TRIO Publishing. Súťaž sa bude niesť v myšlienke kreativity a zodpovednosti k životnému prostrediu.

Motivácia recyklovať bude v deťoch podporovaná už pri vstupe na ktorékoľvek podujatie v rámci turné. Ako vstupenka bude slúžiť jedna použitá baterka a každá škola bude mať možnosť zapojiť sa aj do celoročnej súťaže. Jej náplňou bude podporiť detskú tvorivosť, ktorá bude limitovaná iba číselnou symbolikou. Pre poéziu to bude 60 slov a prózu 60 riadkov, do ktorých musia zmestiť deti svoje myšlienky. Zároveň bude na školách prebiehať zber použitých batérií, za ktoré budú môcť tí najusilovnejší žiaci získať hodnotné ceny. Súťaž bude trvať do 6. decembra 2015, po ktorom zasadne komisia zložená z odborníkov spoločnosti NATUR-PACK, SEWA a TRIO Publishing a vyberie tie najkrajšie víťazné práce.

Turné pána Heviera netradične odpálil 19. februára v hale Hokejovej akadémie Zdeno Cíger, ktorý nájazdom na Daniela Heviera skóroval za jeho chrbát jeho najnovšiu knižku Svet zachránia rozprávky. Publikácia bola následne pokrstená partnermi projektu, za spoločnosť NATUR-PACK knižku pokrstil Michal Sebiň. Krstilo sa symbolicky, použitými baterkami, ktoré budú sprevádzať v súťažnej časti celé turné.

 

20.2.2015

Ďalšie články