Zúčastnili sme sa slávnostného otvorenia festivalu Ekotopfilm Envirofilm

V Cikkerovej sieni historickej Radnice v Banskej Bystrici v pondelok 25.5.2015 slávnostne otvorili Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm-Envirofilm 2015.

Nový filmový sviatok vznikol spojením dvoch úspešných projektov, ktorých cieľom je naučiť ľudí, ako sa správať k prírode a životnému prostrediu. Hlavným odborným garantom medzinárodného festivalu filmov, ktorý sa počas tohto týždňa koná súčasne v Banskej Bystrici a v Bratislave, je Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.

Podľa generálneho riaditeľa festivalu Petra Líma prednosťou tohto filmového podujatia je to, že dokáže priniesť najlepšie a najnovšie filmy z celého sveta. Diváci uvidia 80 súťažných snímok, ktoré hodnotila medzinárodná porota. Program je rovnaký v Bratislave aj v Banskej Bystrici, len bude v iných dňoch. Ani v jednom meste diváci neprídu o besedy s režisérmi, filmármi a čestnými hosťami.

"Banská Bystrica je už tradičným dejiskom filmového festivalu, ktorý každoročne potvrdzuje svoj význam a kvalitu. Som si istý, že filmové projekcie nájdu vnímavého diváka. Teší ma, že sa začína čoraz častejšie hovoriť o environmentálnych otázkach. Verím, že filmový sviatok si príde vychutnať čo najviac Banskobystričanov rôznych vekových kategórií, ktorým nie je príroda ľahostajná," konštatoval počas slávnostného otvorenia primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

 

NATUR-PACK je generálnym partnerom festivalu. „Téma triedeného zberu odpadov nie je izolovaná od ostatných spoločenských tém a problémov životného prostredia. Prostredníctvom festivalu chceme našu tému dostať do širších súvislostí. Pozitívne vnímame aj fakt, že došlo s spojeniu dvoch významných festivalov a celý projekt sa nesie v duchu spolupráce a partnerstiev. Pretože spolupráca je to čo nám dnes v spoločnosti často chýba,“ povedal vo svojom vystúpení riaditeľ Michal Sebíň.

Festival sa však premietaním v Bratislave a v Banskej Bystrici nekončí. Vďaka NATUR-PACKu bude pokračovať počas celého roka a navštívi ďalších 50 krajských a okresných miest na Slovensku.

 

28.5.2015

Ďalšie články