Tabletová hra a vzdelávací portál Garbage Gobblers

NATUR-PACK sa stal odborným partnerom pre unikátnu hru Garbage Gobblers, prvú hru pre tablety zameranú na triedenie a recykláciu odpadov a environmentálnu zodpovednosť. Popri kŕmení šiestich gobblerov obývajúcich zelenú planétku podobnú našej Zemi sa deti naučia rozlišovať rôzne druhy odpadu (organický, papier, sklo, plasty, kovy a textil). Zmeny v grafike, hudbe a v animáciách počas hry poskytnú jemnú spätnú väzbu aj tým najmenším a zrozumiteľne ilustrujú dopad znečistenia na ekosystém planétky. Súčasťou hry je aj kreslená encyklopédia, v ktorej môžu deti objavovať procesy recyklácie a výroby nových produktov z recyklovaných surovín. Hra je určená pre deti vo veku od 3 do 12 rokov a jej oficiálnu verziu je možné si stiahnuť na portáli Google Play.


Okrem toho bol v roku 2020 oficiálne sustený aj vzdelávací portál www.garbagegobblers.sk, a to pri príležitosti Dňa učiteľov. V úvodnom videu ho predstavila samotná autorka portálu Táňa Zacharovská. Video nájdete na našom kanáli NATUR-PACK verejnosti, alebo aj priamo tu:

 

 

Okrem toho sme pre učiteľov pripravili aj videonávod (tutoriál), v ktorom sa od autorky portálu dozvedia, čo všetko môžu využiť pri práci s deťmi vo svojich školách. Môžete si ho pozrieť opäť na našom kanáli NATUR-PACK verejnosti, alebo aj priamo tu: