• Pre verejnosť 14.12.2020

  TRIEDENIE ODPADOV V OBDOBÍ VIANOC

  NATUR-PACK pripravil pre partnerské školy, samosprávy, zberové spoločnosti i verejnosť aktuálnu predvianočnú reportáž o potrebe stláčania OBALOV, ktorých sa práve v období Vianoc hromadí o čosi viac ako je bežné.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 11.12.2020

  Triedenie odpadov počas Vianoc a ekotipy na darčeky

  Triedenie odpadov práve v predvianočnom období naberá na význame, nakoľko vo veľmi krátkom čase sa vyprodukuje veľké množstvo odpadov, najmä z papiera a plastov. V našom aktuálnom blogu NATUR-PACK Vám prinášame informácie o správnom triedení a v predvianočnej reportáži predstavíme zopár tipov na ekodarčeky.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 02.12.2020

  Analyzovali sme odpady nájdené v prírode (#niesomprasa)

  Začiatkom októbra tohto roka sme v rámci iniciatívy #niesomprasa uskutočnili zber odpadu z trate zrušeného behu Less Waste Run 2020. Čo všetko sme tam našli v na prvý pohľad veľmi čistej krajine, sa dozviete z našej aktuálnej reportáže.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 30.11.2020

  PET kajak sa stal súčasťou filmového festivalu EKOTOPFILM - ENVIROFILM

  Slávny PET kajak sa v týchto dňoch stane súčasťou online formátu filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm. Viac informácií o programe festivalu sa dozviete na webovej stránke: https://festival.ekotopfilm.sk/online-festival/trnava/#

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 23.11.2020

  Najväčší DOOR to DOOR systém triedenia sa rozbieha v Bratislave

  Najväčší projekt zberu triedených odpadov z rodinných domov, tzv. DOOR to DOOR systém na Slovensku sa rozbieha v Bratislave. Nedávno sme spoločne s magistrátom hl. mesta a zberovou spoločnosťou OLO uskutočnili prvú analýzu kvality takto vytriedených odpadov. Ako dopadla, sa dozviete z aktuálnej reportáže.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 13.11.2020

  Vzdelávací portál Garbage Gobblers vyhral cenu Zlatý mravec 2020

  Obrovský úspech! Vzdelávací portál a hra Garbage Gobblers zvíťazili v kategórii Environmentálna výchova v súťaži o cenu Zlatý mravec 2020, ktorá je súčasťou najväčšieho odpadárskeho podujatia - Deň odpadového hospodárstva. Tím NATUR-PACK gratuluje a teší sa, že je súčasťou tohto krásneho projektu.

  Čítať viac