• Pre verejnosť 11.04.2024

  Úspech slovenského zálohového systému inšpiruje v zahraničí. Taliani o ňom natočili dokument

  Koncom roka 2023 sa na Správcu zálohového systému a OZV NATUR-PACK obrátili partneri z Talianska, ktorí sa snažia presadiť zálohový systém vo svojej krajine. Ako príklad chcú použiť úspešný projekt slovenského zálohovania, ktorí aktuálne dosahuje mieru návratnosti 92 %.

  Čítať viac
 • Všeobecné 12.03.2024

  NATUR-PACK SÚŤAŽ SO SAMOM 2024

  Pri príležitosti Svetového dňa recyklácie (18. 3. 2024) OZV NATUR-PACK vyhlasuje kreatívnu súťaž pre materské, základné a stredné školy s motívom Sama – nového maskota spoločnosti NATUR-PACK. Témou tohtoročnej súťaže sú ODPADY V PRÍRODE. Záštitu nad súťažou prevzdal hudobník a spisovateľ detskej literatúry Branislav Jobus, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 08.03.2024

  Téma RECYKLÁCIE rezonuje aj na RTVS

  Tím NATUR-PACK sa teší, že má možnosť spolupracovať s tímom RTVS, ktorí pre reláciu NA ZELENEJ ADRESE spracovávajú celú sériu reportáží o recyklácii rôznych druhov komunálnych odpadov. Po zverejnení dielu o recyklácii SKLA, si počas najbližšieho víkendu môžete pozrieť diel venovaný recyklácii PAPIERA.

  Čítať viac
 • Všeobecné 07.03.2024

  NATUR-PACK bude súčasťou 10. ročníka EPI konferencie Odpadové hospodárstvo

  V dňoch 18. – 19. marca 2024 sa uskutoční jubilejný X. ročník EPI konferencie Odpadové hospodárstvo 2024. Budú to dva dni nabité informáciami pre environmentálnych odborníkov z prostredia firiem, obcí či miest. Konferencia bude venovaná exkluzívnym témam odpadového hospodárstva, ktoré budú prezentovať hostia zo štátnej a verejnej správy a mnohí zaujímaví odborníci z praxe. Medzi rečníkmi vystúpi aj riaditeľ OZV NATUR-PACK Michal Sebíň.

  Čítať viac
 • Pre klientov 29.02.2024

  Odovzdali sme hlásenia za viac ako 8 200 výrobcov

  Tak ako každý rok, aj za rok 2023 sme splnili za našich klientov – výrobcov obalov, neobalových výrobkov, elektrozariadení, batérií a akumulátorov, dôležitú zákonnú povinnosť. Na Ministerstve životného prostredia SR sme v zákonom stanovenom termíne odovzdali ohlásenia o odpadoch.

  Čítať viac
 • Všeobecné 16.02.2024

  NATUR-PACK slávi 18 rokov od svojho založenia

  Naša organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK si dňa 16.2.2024 pripomína 18. výročie svojho založenia. Počas tohto obdobia sa z nej stala etablovaná organizácia, združujúca najväčší počet výrobcov spomedzi všetkých OZV fungujúcich na Slovensku a zároveň uznávaná odborná autorita v oblasti odpadového hospodárstva.

  Čítať viac