• Pre verejnosť 08.12.2023

  Vyhrali sme Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie

  OZV NATUR-PACK získala ďalšie prestížne ocenenie, Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie. Ocenenie sme prevzali 7.12.2023 od asociácie ASPEK za vzdelávací projekt "Alchýmia triedenia komunálneho odpadu", na ktorom spolupracujeme s organizáciami INCIEN, OLO a mestom Bratislava.

  Čítať viac
 • Pre obce 05.12.2023

  Analýzy v roku 2023 potvrdili klesajúce zastúpenie zálohovaných obalov v triedenom zbere

  Organizácie NATUR-PACK a SPRÁVCA ZÁLOHOVÉHO SYSTÉMU potvrdzujú priebežný pokles podielu zálohovaných obalov v triedenom zbere. Tie predstavovali v minulosti, teda pred rokom 2022 nezanedbateľnú súčasť kontajnerov či vriec na triedený zber. Dnes je to však už minulosť. Najnovšie výsledky analýz obsahu triedeného zberu potvrdzujú, že systém zálohovania naplnil očakávania.

  Čítať viac
 • Pre klientov 29.11.2023

  Zasa o krok bližšie k obmedzeniu zbytočných obalov, plastových tašiek a chemikálií

  V budúcnosti môžeme očakávať obmedzenie niektorých obalov, veľmi ľahkých plastových tašiek a aj vybraných chemikálií v obaloch na potraviny.

  Čítať viac
 • Pre klientov 21.11.2023

  Európsky parlament zverejnil návrh revízie smernice o odpade. Hlasovanie prebehne dnes

  22. novembra 2023 sa bude hlasovať v Európskom parlamente o prijatí zmien v revízii smernice o odpadoch, ktorá ukladá členským štátom EÚ novú povinnosť už od roku 2025. Dotkne sa výrobcov textilu a potravín.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 20.10.2023

  Takmer 90 % cintorínskeho odpadu sa dá triediť a následne recyklovať

  Bratislava, 16. október 2023 – Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), MARIANUM - Pohrebníctvo mesta Bratislavy, OZV NATUR-PACK a CEEV Živica spojili sily v hľadaní riešení nesprávneho zaobchádzania s odpadom na cintorínoch. Prinášajú praktické tipy k správnemu triedeniu tohto druhu odpadu a zároveň prichádzajú s alternatívami, ako si uctiť blízkych s ohľadom na životné prostredie. Počas tohtoročných Dušičiek sa rozšíri infraštruktúra triedenia odpadu na vybraných bratislavských cintorínoch v správe MARIANUM. V prospech životného prostredia hrá aj zrušenie predaja nerecyklovateľného sortimentu.

  Čítať viac
 • Pre verejnosť 16.10.2023

  V Bratislave prebieha monitoring vrecového zberu

  V spolupráci so zberovou spoločnosťou OLO organizuje OZV NATUR-PACK rozsiahly monitoring vrecového zberu vo vybraných mestských častiach Bratislavy. Vrecový zber v Bratislave je najväčším formátom tzv. door to door systému zberu odpadov z rodinných domov na Slovensku.

  Čítať viac