• Pre obce 07.06.2024

  NATUR-PACK ďakuje školám za zapojenie sa do súťaže s novým maskotom

  5.6.2024 bol termín na doručenie prác v rámci kreatívnej súťaže s novým maskotom našej organizácie, medvedíkom čistotným SAMOM. Nestorom súťaže je spevák a úspešný spisovateľ detskej literatúry, Braňo Jobus. Prišlo nám viac ako 200 prác. Vyhodnotíme ich v najbližších dňoch.

  Čítať viac
 • Pre obce 05.12.2023

  Analýzy v roku 2023 potvrdili klesajúce zastúpenie zálohovaných obalov v triedenom zbere

  Organizácie NATUR-PACK a SPRÁVCA ZÁLOHOVÉHO SYSTÉMU potvrdzujú priebežný pokles podielu zálohovaných obalov v triedenom zbere. Tie predstavovali v minulosti, teda pred rokom 2022 nezanedbateľnú súčasť kontajnerov či vriec na triedený zber. Dnes je to však už minulosť. Najnovšie výsledky analýz obsahu triedeného zberu potvrdzujú, že systém zálohovania naplnil očakávania.

  Čítať viac
 • Pre obce 27.06.2023

  OZV NATUR-PACK zverejnila Výročnú správu za rok 2022

  OZV NATUR-PACK zverejnila VÝROČNÚ SPRÁVU za rok 2022. Je zhutnením množstva našich aktivít, ktoré realizujeme v mene našich klientov (výrobcov) prostredníctvom množstva spoluprác. Práve slovo SPOLUPRÁCA asi najviac charakterizuje náš predošlý rok.

  Čítať viac
 • Pre obce 22.04.2023

  Eko muzikál ODPAD je POKLAD mieri do škôl aj do RTVS

  OZV NATUR-PACK je partnerom muzikálu ODPAD je POKLAD, v rámci ktorého pri príležitosti tohtoročného DŇA ZEME prebehla aj kreatívna eko súťaž. Tím NATUR-PACK bol súčasťou hodnotiacej komisie a 21. apríla sa zúčastnil spoločne s ďalšími partnermi slávnostného odovzdávania ocenení pre víťazné mestá. V štyroch mestách deti zažijú muzikál naživo a 150 tried si ho bude môcť pozrieť v online formáte.

  Čítať viac
 • Pre obce 03.03.2023

  Riaditeľ OZV NATUR-PACK k téme zdieľaná infrašturktúra (odpady-portal.sk)

  Riaditeľ OZV NATUR-PACK Michal Sebíň poskytol odpady-portal.sk rozsiahly rozhovor k systému rozšírenej zodpovednosti výrobcov a osobitne k téme tzv. zdieľanej infraštruktúry, ktorá by mohla byť pomôcť vyriešiť chronické a každoročne sa opakujúce sa problémy nielen organizácií zodpovednosti výrobcov, ale aj samospráv a zberových spoločností.

  Čítať viac
 • Pre obce 18.01.2023

  OZV NATUR-PACK vytvoril ďalšieho online pomocníka pre triedenie - portál www.akotriedit.sk

  ​​​​​​​Triedený zber na Slovensku nie je jednotný. Poznáme 5 rôznych kombinácií. A aj preto sa nás verejnosť veľmi často pýta aký systém triedenia odpadov platí v konkrétnej obci alebo meste. A keďže sa OZV NATUR-PACK snaží neustále a inovatívne zlepšovať informovanosť obyvateľov partnerských samospráv aj pre rok 2023 sme pripravili niečo nové. Vytvorili sme portál www.akotriedit.sk.

  Čítať viac